poniedziałek, 16 maja 2011

ZOBOart.


W tym roku po raz kolejny odbędzie się INDUSTRIADA Święto Szlaku Zabytków Techniki (SZT) Województwa Śląskiego, czyli najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce oraz pierwszego szlaku z Europy Środkowo-Wschodniej, który został wpisany do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ang. European Route of Industrial Heritage, www.erih.net). Z okazji INDUSTRIADY Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego organizuje konkurs artystyczny, do którego chcielibyśmy zaprosić studentów Państwa uczelni.

ZOBOart

Stwórz rzeźbę Zobota zabytkowego robota w industrialnym stylu i wygraj nagrodę pieniężną.

Celem Konkursu jest zachęcenie uczestników do zapoznania się z obiektami Szlaku
i stworzenia rzeźby bohatera kampanii promocyjnej Święta Szlaku - INDUSTRIADY 2011. Inspiracją dla nowej rzeźby Zobota powinny być obiekty SZT, których lista dostępna będzie od 11 maja na stronie internetowej www.industriada.pl.

Rzeźby wykonane mogą być z dowolnych materiałów, sugerujących industrialny i zabytkowy charakter Zobota. W konkursie mogą brać udział indywidualni uczestnicy (osoby pełnoletnie, również spoza uczelni) a także małe grupy (maksymalnie 3 osoby). Konkurs potrwa od 11 maja 2011 r. do 10 czerwca 2011 r., a udział w nim jest bezpłatny.

Do wygrania nagrody pieniężne:

I nagroda - 3000 zł
II nagroda - 2000 zł
III nagroda - 1000 zł

Więcej szczegółów znajduje się w dołączonym do niniejszej wiadomości regulaminie konkursu.

Bylibyśmy zobowiązani za przekazanie informacji o konkursie Państwa studentom, poprzez rozwieszenie plakatów na swoich tablicach informacyjnych oraz, o ile to możliwe, zamieszczenie informacji o konkursie na swoich stronach internetowych, koncie na Facebooku, we własnych wydawnictwach lub na portalach studenckich. Na pewno pomogłoby to w dotarciu do Państwa studentów i rozpropagowaniu konkursu. Chętnie także prześlemy do Państwa pocztą plakaty informacyjne dotyczące konkursu (jego elektroniczna wersja znajduje się w załączniku).

Informacje o konkursie oraz formularz konkursowy od 11 maja dostępne będą na stronie www.industriada.pl. Zgłoszenie do konkursu polega na wypełnieniu formularza i dołączeniu fotografii pracy, wraz z jej opisem.