środa, 4 maja 2011

"NOC MUZEÓW I ASPENALIA".


Tegoroczna Noc Muzeów na Warszawskiej ASP,
pierwszy raz w historii, przybiera tak bogatą i nowatorską formę, którą ochrzciliśmy mianem Aspenaliów.
Aspenalia to przede wszystkim przekrój stołecznego środowiska młodych artystów. Stąd też nazwa - nawiązująca do tradycji juwenaliów.
Jest to okazja by obejrzeć sztukę od kuchni - miejsce gdzie na codzień, kształtuje się przyszła generacja artystów i ludzi kultury, nasz teren, gdzie młod...zi twórcy - studenci malarstwa i grafiki, na tę jedną Noc przygotowali prezentację swojej twórczości w naturalnej, przyjaznej dla nich, bo prziecież domowej przestrzeni, która w przciwieństwie do galerii i muzeów, nie nobilituje ani nie tchnie też patosem.
Interesujący i widowiskowy program na nadchodzącą Noc, przygotowały dla odwiedzających, działające na terenie ASP galerie - Galeria 2.0 i Galeria Turbo. W Salonie Akademii wystawę będzie miał jeden z polskich artystyów, Mirosław Bałka.
Całość zwiedzić będzie można, nie ruszając się specjalnie z miejsca. Ze świadomością, że tak bogaty program w połączeniu z gorącą majową pogodą, może faktycznie wyczerpać odwiedzających i studentów, zaprosiliśmy do przygotowania czilautowej przestrzeni, znany klub muzyczny, pełniący rolę centrum artystycznego - Sen Pszczoły. Każdy będzie mógł raczyć się specjalnie dobranym napojami, przekąskami i deserami ze z pewnością zaskakującego menu, równocześnie oglądając wielką projekcję na żywo ze wszystkich zakamarków ASP.

W SKRÓCIE:

NOC MUZEÓW / ASPENALIA
noc 14 - 15 maja,
godz 17:00
Akademia Sztuk Pięknych
ul. Krakowskie Przedmieście 5, Warszawa