czwartek, 9 czerwca 2011

UCP ogłasza nabór projektów na wystawę Łódź Design 2011


UCP ogłasza nabór projektów na wystawę Łódź Design 2011
Data zakończenia:
12.06.2011

Uczelniane Centrum Przedsiębiorczości, zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania projektów na tegoroczną wystawę "Łódź Design Festival 2011". Nabór prac 2D i 3D na wystawę towarzyszącą trwa do 12 czerwca 2011 roku.

Tegorocznym hasłem wystawy jest "ZMIANA!"

"Wybór takiej myśli przewodniej ma odzwierciedlić i zwrócić uwagę na zmiany w myśleniu o projektowaniu, których jesteśmy świadkami i w których uczestniczymy. W Polsce świadczą one o dojrzewaniu i rozwoju rynku, w jakim twórca i jego projekt funkcjonuje. W szerszej perspektywie temat główny, akcentuje zmieniające się społeczne potrzeby, a razem z nimi oczekiwania w stosunku do designu, a więc i do projektantów. Przed designerami stają nowe wyzwania: projektować i produkować mniej lecz mądrzej, lokalnie zamiast globalnie, ponadczasowo zamiast trendy. Te apele to nie kwestia chwilowej mody, lecz konieczności, jeżeli chcemy, aby Ziemia służyła także kolejnym pokoleniom. Wynikają one z ogólnych zmian dokonujących się we współczesnej kulturze, konieczności świadomego kreowania estetyki naszego środowiska życia, myślenia o przyszłości otaczającej nas natury. „Ekologia” i „zrównoważony rozwój” to hasła nadużywane dziś równie często jak samo słowo „design”. I dlatego też zależy nam, żebyśmy zaczęli używać ich świadomie i mądrze. Hasła re-use, re-duce, re-cycle nie są wcale tak trudne jak się wydaje, ale też nie sprowadzają się jedynie do „grzebania w śmieciach”. To także biotechnologie, art&science, mikroarchitektura i wiele innych zjawisk pozornie z designem niezwiązanych. Możemy i powinniśmy mówić o zmieniającym się świecie. Możemy też czynnie w tych zmianach uczestniczyć, opisywać je i komentować. I między innymi taką rolę wyznaczamy festiwalowi"

Źródło: http://lodzdesign.com/2010/news/zmiana-glownym-haslem-lodz-design-2011/

Jeśli uważasz, że masz projekt, który odpowiada na wyżej opisane hasło, prześli go do nas na adres - maciej.stefanski@asp.waw.pl lub piotr.godlewski@asp.waw.pl
Twój projekt może zostać wybrany i zaprezentowany podczas trwania 10 dniowej wystawy.

Więcej na www.lodzdesign.com