poniedziałek, 3 października 2011

Czeskie Centrum w Warszawie.

Dyrektor Czeskiego Centrum w Warszawie pani Pavla Foglova serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów czeskiej kultury i nie tylko na wydarzenia kulturalne przygotowane przez Czeskie Centrum.

6 października 2011

w Czeskim Centrum na Al. Róż 16 o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Zakarpacka Ukraina" poświęconej niezwykłości tego regionu i jego mieszkańców. Fotografie pochodzą ze zbiorów dziennikarzy i podróżników. Jeden z nich, Ivo Dokoupil, w trakcie wernisażu opowie o swojej pasji fotografią, Ukrainą i podróżami.

8 października 2011


w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się o godzinie 15:00 rockowo-folkowy koncert czeskiej grupy The TAP TAP. Kapela z uśmiechem obala bariery i stereotypy, stara się za pośrednictwem energetycznej muzyki budować wzajemną integrację. Na koncercie będą obowiązywać zaproszenia - chętnych prosimy o kontakt na: ccwarszawa@czech.cz

18 października 2011

w Czeskim Centrum o godzinie 18:00 odbędzie się projekcja filmu "Oko nad Pragą". Film, który rozpoczął MFF Febiofest w 2010 roku, jest historią o Janie Kaplickim, konkursie i walce o projekt Biblioteki Narodowej w Pradze zwanej "Ośmiornicą" oraz o miłości do Eliški Kaplickiej. W filmie została przedstawiona historia wyobraźni artysty, a także intymny stosunek mężczyzny i kobiety w ostatniej dekadzie życia architekta.

20 października 2011

w Czeskim Centrum o godzinie 18:00 odbędzie się wykład dr Marka Stawskiego "Trudne sąsiedztwo. Stosunki polsko" czeskie w latach 1918 - 1939" W roku 1918 w wyniku traktatu wersalskiego powstały w Europie nowe niepodległe państwa, a wśród nich sąsiadujące ze sobą Polska i Republika Czesko " Słowacka. Kością niezgody między obydwoma państwami stały się tereny tzw. Zaolzia" o tym właśnie konflikcie i jego aspektach politycznych i społecznych będzie ten wykład.

Wszystkich Czechofilów zapraszamy do śledzenia Programu Czeskiego Centrum na naszej stronie http://warsaw.czechcentres.cz/ gdzie znajdziecie aktualne informacje o czeskich wydarzeniach kulturalnych w całej Polsce. A także do odwiedzania naszego profilu na Facebooku http://www.facebook.com/czeskiecentrum


www.czechcentres.cz/warsaw

www.republikaczeska.pl