środa, 25 listopada 2009

Konflikt studentów prof. Tarasewicza i Rady Wydziału Malarstwa

Kalendarium:
  • 8 października - studenci II-IV roku Wydziału Malarstwa z pracowni prof. Leona Tarasewicza decyzją Rady Wydziału nie otrzymali zgody na studiowanie malarstwa w pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez Profesora na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii.
  • 15 października - po interwencji Samorządu, spotkaniu z Rektorem oraz Radzie Wydziału, w której wzięło udział ponad 20 zainteresowanych studentów, Rada zweryfikowała swoją decyzję i pozwoliła studentom z lat III-IV na kontynuowanie studiów w pracowni Profesora bez konieczności przenoszenia się na nowy wydział. Studenci II roku w liczbie 17 podjęli decyzję o przeniesieniu na II rok Sztuki Mediów, otwarty dla nich decyzją dziekana Wydziału Sztuki Mediów. 
  • 14 listopada - Profesor Tarasewicz wypowiada się w wywiadzie opublikowanym na łamach "Rzeczpospolitej" min. o sytuacji na Wydziale Malarstwa (>>> artykuł)
  • 25 listopada - Profesor Dyrzyński odpowiada w publicznym liście na wypowiedzi Prof. Tarasewicza z udzielonego wywiadu (>>> list)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz